MOODLE

Student's Portal

I. ročník basketbalového turnaja pri príležitosti Dňa učiteľov

2apríl 2010

logoPri príležitosti dňa učiteľov sa v dňoch od 24.marca do 26. marca 2010 na našej Bilingválnej sekcií pod záštitou pani zástupkyne Marcovej  konal I. ročník basketbalového turnaja medzi ročníkmi bilingválnej sekcie.

Hoci priebeh turnaja bol pre účastníkov náročný, nechýbalo v ňom veľa emócií, správny športový duch a nadšenie.

No a tu sú konečné výsledky:

1. miesto: IV. ročník (Šárka Holoubková, Marek Turošík, Jaroslav Moško, Patrik Kvašňovský, Martin Czudek, Terézia Hároníková, Jakub Jurga, Štefan Köhler)

2. miesto: II. ročník (Filip Okapal, Jakub Koláček, Mária Kališíková, Andrea Kuffová, Šimon Harvan, Ronald Vezér, Pavol Hečko, Patrik Beleš)

3. miesto: V. ročník (Michal Dirgas, Radovan Nieslanik, Peter Čuboň, Martin Hlaváč, Matej Štetiar, Tomáš Štetiar, Vladimír Zverec)

Najúspešnejší hráč turnaja: Jaroslav Moško

A tu je krátka reportáž od nášho spravodajcu Jakuba Koláčka z II. F.

Basketbalový turnaj ročníků byl uspořádán žáky 2.ročníku, Filipem Okapalem a Šimonem Harvanem.

Zápasy o délce 2x15minut, se odehrály ve středu a čtvrtek odpoledne a FINÁLE v pátek přes vyučování. Po prvním dni turnaje, vypadala tabulka takto:  1.místo – 2, 4 a 5.ročník, kteří vyhráli všechny odehrané zápasy. Hned za nimi je 1 a 3.ročník, kteří se ve čtvrtek utkali o postup do SEMIFINÁLE, do kterého postupují pouze čtyři z pěti týmů. Celé hrací odpoledne proběhlo bez větších problémů.

Druhý den turnaje přinesl dramatické a napínavé utkání Prvního a Třetího ročníku o postup do SEMIFINÁLE. Nakonec zvítězili žáci třetího ročníku. V dalším utkání pokračovali Druháci ve vítězné sérii a porazili Čtvrťáky. Třetí čtvrteční zápas přinesl boj nejstarších ročníku gymnázia. Duel Čtvrťáků a Páťáku nakonec dopadl líp pro pátý ročník. Posledním zápase druhého hracího dne se potkali dva dosud neporažené týmy. Duel Druháků a Páťáků byl v prvním poločase vyrovnaný, hrálo se na obě strany a moc košů k vidění nebylo. Ovšem v druhém poločase začali líp Druháci, kteří během dvou minut rozhodli zápas a vyhráli nad Páťákama. Tím si udrželi svou neporazitelnost a v základní tabulce skončili na 1.místě.  Černý Petr zůstal nejmladšímu z ročníků, kteří i přes plno energie a úsilí skončili v turnaji poslední. Přejme jim štěstí  příští rok.

Poslední den turnaje přinesl dost napínavé zápasy, které už se blížily profesionálnímu basketbalu. Už jenom ubrat FAULŮ a byl by to ideál. V prvním SEMIFINÁLOVÉM utkání Druháci v napínavém zápasu porazili Třeťáky a zajistili si postup do FINÁLE. Třeťáci byli zařazeni do boje o 3.místo. V dalším zápase Čtvrťáci vrátili prohru Páťákům ze základní tabulky. Dvojce týmu pro závěrečné zápasy byly určeny. Páťáci však o medajlové umístění nechtěli za žádnou cenu přijít a porazili Třeťáky. Následovalo dramatické FINÁLE. Čtvrťáci ve složení: Šárka Holoubková, Martin Czudek, Marek Turošík, Jakub Jurga, Štefan Kohler, Terézia Hároníková, Patrik Kvašňovský a Jaroslav Moško proti Druhákům ve složení: Filip Okapal, Šimon Harvan, Kuba Koláček, Ronald Vezér,  Patrik Beleš, Pavol Hečko, Majča Kališíková a Andrea Kuffová. V tomto dramatickém utkání Čtvrťáci hned ze začátku zaskočili Druháky a udělali si náskok, který Druháci už nedokázali zvrátit ve svůj prospěch. Čtvrťáci tak zvítězili v prvním ročníku basketbalového turnaje a ukončili tím neporazitelnost Druháků.
Ceny předávala paní zástupkyně R. Marcová, která uvedla tento turnaj, díky vynikajícím schopnostem organizátorů, jako tradici ke Dni Učitelů. Organizátoři Filip Okapal a Šimon Harvan doufají, že se basketbalový turnaj Gymnázia J.M.Hurbana v Čadci bude stejně, nebo jetě kvalitnější než letošní. Na závěr už jen maličkost: Sláva vítězům a čest poraženým a těšíme se další ročník. :)

basketbal

basketbalový turnaj ročníků, který byl uspořádán žáky 2.ročníku, Filipem Okapalem a Šimonem Harvanem.

Zápasy o délce 2x15minut, se odehrály ve středu a čtvrtek odpoledne a FINÁLE v pátek přes vyučování. Po prvním dni turnaje, vypadala tabulka takto:  1.místo – 2, 4 a 5.ročník, kteří vyhráli všechny odehrané zápasy. Hned za nimi je 1 a 3.ročník, kteří se ve čtvrtek utkají o postup do SEMIFINÁLE, do kterého postupují pouze čtyři z pěti týmů. Celé hrací odpoledne proběhlo bez větších problémů, až na jeden. Paní profesorka Baňáková nám pozdě sdělila jednu podstatnou informaci, která nám udělala čáru přes rozpočet. Naštěstí se tímto problémem organizátoři vypořádali a turnaj mohl vesele pokračovat.

Poslední den turnaje přinesl dost napínavé zápasy, které už se blížily profesionálnímu basketbalu. Už jenom ubrat FAULŮ a byl by to ideál. V prvním SEMIFINÁLOVÉM utkání Druháci v napínavém zápasu porazili Třeťáky a zajistili si postup do FINÁLE. Třeťáci byli zařazeni do boje o 3.místo. V dalším zápase Čtvrťáci vrátili prohru Páťákům ze základní tabulky. Dvojce týmu pro závěrečné zápasy byly určeny. Páťáci však o medajlové umístění nechtěli za žádnou cenu přijít a porazili Třeťáky. Následovalo dramatické FINÁLE. Čtvrťáci ve složení: Šárka Holoubková, Martin Czudek, Marek Turošík, Jakub Jurga, Štefan Kohler, Terézia Hároníková, Patrik Kvašňovský a Jaroslav Moško proti Druhákům ve složení: Filip Okapal, Šimon Harvan, Kuba Koláček, Ronald Vezér,  Patrik Beleš, Pavol Hečko, Majča Kališíková a Adnrea Kuffová. V tomto dramatickém utkání Čtvrťáci hned ze začátku zaskočili Druháky a udělali si náskok, který Druháci už nedokázali zvrátit ve svůj prospěch. Čtvrťáci tak zvítězili v prvním ročníku basketbalového turnaje a ukončili tím neporazitelnost Druháků.