MOODLE

Student's Portal

Úspech dievčat v Mekke slovenského futbalu

30jún 2011

Po súťažiach v basketbale, florbale, volejbale a všetkých ostatných športoch prišiel konečne rad aj na náš milovaný futbal. Mysleli na nás v Žiline, kde centrum voľného času Žirafa pri príležitosti MDD usporiadalo Futbalový turnaj dievčat. Kvôli nepriaznivému počasiu sme sa presunuli z pôvodnej zelenej trávičky na tvrdú palubovku haly, na ktorej sme však v posledných rokoch podávali dobré výkony. Turnaj pre nás začal zápasom s Nela Šport Teamom, kedy sme chvíľami pôsobili dojmom, že dospávame zameškané priamo na ihrisku. Prehra 1:2 teda bola celkom zaslúžená a ako sa neskôr ukázalo, bol to ten správny budíček pred ďalšími zápasmi. Nasledovali výhry nad dievčatami z OATA a FC Ulica, pri ktorých sme ukázali, že sme do Žiliny neprišli plniť len role štatistov. Prehra s babami z Komédie, s ktorými sme zdieľali šatňu, nás stála lepšie umiestenie, no ešte stále boli pred nami 2 zápasy a my sme boli odhodlané odísť domov s pozitívnou bilanciou a pokiaľ by to bolo možné, tak aj s nejakým tým pohárom.
Ešte 4 minúty pred koncom sme vyhrávali nad Štiavnikom 2:0. Zo strany súpera však prišlo zníženie a 14 sekúnd pred koncom aj vyrovnanie. Vidina dobrého umiestnenia sa nám začala strácať pred očami, o to viac, že na posledný zápas sme mali nastúpiť proti dovtedy neporazeným dievčatám z družstva FC Paštinky. Všetci prítomní nás stavali do role outsiderov a keď v štvrtej minúte lopta rozvlnila sieť za chrbtom našej brankárky, hlavnou otázkou bolo, koľko lôpt tú prvú ešte bude nasledovať. K dokonalému obratu nakopla svojím ôsmym gólom najlepšia strelkyňa turnaja Dorota Kullová a po chvíli pridala aj deviaty. Na konečné skóre 3:1 upravila jej spoluhráčka z útoku Alia Abdul Karim a tých pár minút do konca sme s vypätím všetkých síl už ubránili. Týmto zápasom, v ktorom sa hral naozaj kvalitný futbal, sa turnaj uzavrel. Družstvo Gymo Čadca skončilo na 3. mieste za Nela Šport Teamom a víťazkami FC Paštinky. Pri troche šťastia mohol byť konečný výsledok ešte o čosi lepší, no aj tak ďakujem všetkým babám za predvedenú hru a obetavosť do poslednej minúty. Takisto veľká vďaka patrí aj pánovi profesorovi Švancárovi, za výborné koučovanie a usmerňovanie (pán tréner zo Štiavnika by sa od vás mohol učiť J). Tak zas niekedy nabudúce v telocvični... veď nie je krajší spôsob, ako stráviť deň, ako stráviť ho s loptou na ihrisku ;-)

Gymo reprezentovali: Sobolová, Chabroňová, Vojtechová, Damašková, Ševecová, Kullová, Vojteková, Karim, Králiková, Tadanajová, Kormanová, Mariňáková