Neodmysliteľnou súčasťou kalendárneho roka sú fašiangy, ktoré sú časom radosti, veselosti, dobrého jedla či plesov. Túto milú tradíciu fašiangov sme si osvojili aj my, žiaci Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci a zorganizovali sme už 12. ročník študentského plesu, kde sme spojili všetky atribúty fašiangového času.

Študentský ples

Každý ples je niečím iný, špecifický, má svoje čaro. Tento rok sme sa  rozhodli pre ples v škraboškách a chceli sme zažiť atmosféru byť „ inkognito“. Naši spolužiaci uvítali túto myšlienku a s kúpou vstupenky už uvažovali aj o výbere škrabošky. V plnej paráde sa nám ukázali 5. februára 2016 v aule Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci. Veľké plus mali aj naši profesori, ktorí nás v tejto myšlienke podporili a aj oni prišli v škraboškách. Musíme skromne uznať, že im to veľmi pristalo.

Študentský ples

Ples sme začali rozprávkovo, pretože rozprávky sú stále „in“ a príbeh Popolušky je večne živý. Veď koho by nechytil za srdce krásny princ, ktorý zúfalo túži nájsť svoju milú. A čo by to bol za ples, keby sa mu to nepodarilo. Takže našiel svoju krásnu Popolušku a ako sme spomínali, príbeh je večne živý a moderný, preto si obaja urobili selfie a na sociálnej sieti si to všimli aj Cuky a Luky, ktoré im hneď dali „like“. Ich príbeh ich tak chytil za srdce, že za nimi dobehli až z ďalekého Rakúska. Odtiaľ si priniesli aj prekrásne škrabošky, lebo veď vieme, že tie slovenské sú predsa smrť...Po rozprávkovom úvode, nasledovalo úžasné tanečné kolo a nielen jedno. Bavil nás výborný DJ MIKE. Ak to sledovali aj princovi rodičia, museli byť nesmierne šťastní, pretože všetci tancovali, menili jedny črievice za druhé. Jedným slovom nádhera.

Študentský ples

Špecialitou tohtoročného plesu bola aj voľba kráľa a kráľovnej plesu. Všetci žiaci maturitných tried, si vybrali svojich zástupcov, ktorí súťažili o priazeň celej sály. Výsledok je dnes už jasný- kráľovnou plesu sa stáva Daniela Boráková zo IV. C a kráľom plesu Juraj Zborovančík z V. F. Obaja boli slávnostne korunovaní a v školskom roku 2015/ 2016 už nemajú žiadnu konkurenciu.

S úderom polnoci sa všetko skončilo, ostali nám však krásne spomienky, ubolené nohy, ale na rozdiel od Popolušky, sme nestratili naše črievičky.

Študentský ples

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať našej pani riaditeľke Mgr. Ingrid Mikovčákovej, ktorá nám umožnila, aby sa ples mohol uskutočniť. Ďakujeme jej aj za osobnú účasť a milé slová uznania. Chceme sa poďakovať aj pani profesorke Mgr. Gabriele Chalupkovej, ktorá ples zorganizovala a bola pre nás oporou, mala s nami neskutočnú trpezlivosť. A samozrejme poďakovanie patrí všetkým prítomným profesorom, žiakom, ktorí priložili ruku k dielu.

Žiaci III. D triedy