„Svet by bol oveľa krajší, keby sme mali srdcia ako deti, plné nádeje a radosti.” – Audrey Hepburn

Začiatok mesiaca jún sa spája s krásnym sviatkom – dňa detí. Pravidelne si aj my pripomíname tento pekný deň.

Preto v predvečer tohto dňa sme zažili aj v našej škole deň plný nádeje, radosti a oslavy detskej duše. Starší žiaci z I. D na čele s pani profesorkou triednou Mgr. Jankou Gabrišovou pripravili zaujímavé aktivity pre žiakov prímy až kvarty. Ako to všetko prebiehalo?

Na začiatku dňa boli žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľmi, následne sa presunuli do auly, kde ich vítala pani riaditeľka Mgr. Ingrid Mikovčáková. Tá sa žiakom prihovorila a zaželala všetko najlepšie a najkrajšie k ich sviatku.

Potom sa žiaci rozdelili do ôsmych skupín, ktoré boli zmiešané zo žiakov prímy až kvarty. Bol to znak toho, že sme si rovnocenní a sme kamaráti bez ohľadu na triedu.

A potom to všetko začalo... Aktivity od výmyslu sveta. Interaktívny kvíz, hľadanie pokladu faraóna Tutanchamóna, štafeta mieru, netradičné pózy v hre twister. Aktivita zameraná na to ako dobre poznáme filmy, rozprávky. Pantomíma na tradičné i netradičné slová alebo hádaj kto som? Móda je v našom živote veľmi dôležitá a o tom bola aj aktivita šatník.

Deň detí 2024Deň detí 2024

Ozvláštnením boli aj aktivity, ktoré v aule školy pripravili Mgr. Daniel Poštek a Ing. Gabriel Horos. Žiaci si mohli vyskúšať hry naprogramované pre zariadenie Micro:bit, ktoré sa používa pri výučbe informatiky na našej škole, resp. na krúžku.

Deň detí 2024

Je to len malá ukážka toho, čo žiaci mohli okúsiť. Všade bola príjemná atmosféra, radosť, smiech.

Po skončení aktivít nasledovalo vyhlásenie víťazných tímov. Každý dostal malý balíček sladkostí a najlepší tím aj neskúšanku, ktorá sa zíde na horšie dni.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli k tomu, že tento deň bol skvelý. Poďakovanie patrí pani riaditeľke, triede I.D, triednym učiteľom Mgr. Miroslave Pištekovej, Mgr. Jane Švíkovej, Mgr. Martine Kováčikovej a všetkým žiakom, ktorí prišli a zabávali sa.

Verím, že táto dobrá nálada a skvelé zážitky prispeli opäť k tomu, že žiaci si povedia: „Na gyme je príma!“.

Mgr. Gabriela Chalupková

Naša stránka používa cookies. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac a prípadne aj ako ich odstrániť, prečítajte si zásady používania cookies..

Akceptujem cookies z tejto webovej lokality. Súhlasím.