V dňoch 29. apríla až 4. mája sa žiaci Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana zúčastnili poznávacieho zájazdu v južnom Anglicku.

Prvou zastávkou bol belgický Brusel, v ktorom sa študenti odviezli metrom, navštívili parlamentárium a krásne centrum mesta, kde vyskúšali pre Belgicko typické wafle a hranolky.

Brusel

Oddýchnutí a plní veľkých očakávaní sa po noci strávenej v hoteli vo francúzskom meste Dunkerque študenti presunuli do prístavu Calais, kde sa autobus nalodil na trajekt. Nasledovala pokojná a slnečná plavba s krásnymi výhľadmi, súčasťou ktorých boli biele útesy Doveru, vítajúce študentov v Anglicku.

Začala sa cesta očarujúcim anglickým vidiekom so širokými zelenými poliami a pláňami, na ktorých sa pásli ovečky. Študenti navštívili a spoznali krásy mesta Hastings, Brighton a jeho pláže a vyhliadkovú vežu a Salisbury, neďaleko ktorého navštívili tajomstvom opradený Stonehenge. Toto tajomné miesto očarilo žiakov a spoločne sme sa preniesli do dávnych dôb a dumali nad teóriami, ktoré sú s týmto miestom spojené.

Brighton

Kúpeľné mesto Bath zaujalo svojou architektúrou a priateľskými študentami miestnej strednej školy, ktorí sa našim žiakom prihovorili a následne si urobili spoločnú fotografiu. Naši žiaci boli nadšení ich srdečnosťou, ochotou a prispelo to k dotvoreniu atmosféry.

 Poslednou zastávkou bolo mesto Londýn, v ktorom sa študenti plavili po Temži, videli Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, prešli sa po Hyde Parku a nakupovali na Oxford Street. Študenti použili anglický jazyk v praxi, a  tak upevnili svoje jazykové zručnosti.

Salibury 2

Celý zájazd prebiehal v priateľskej atmosfére, a to vďaka dozorujúcim učiteľkám a pánu sprievodcovi, ktorý svojimi vedomosťami a vtipmi obohatil každý deň.

Veľká vďaka patrí aj pani riaditeľke Mgr. Ingrid Mikovčákovej, ktorá držala ochrannú ruku nad celou exkurziou. Poďakovanie patrí aj  pani zástupkyni Mgr. Jane Nečedovej za zorganizovanie, komunikáciu a umožnenie tohto výletu.

Bol to týždeň zážitkov a dobrodružstiev, ktoré si, verím, študenti zapamätajú navždy a budú na ne spomínať s úsmevom a radosťou.

Mgr. Zuzana Gavlasová, Mgr. Gabriela Chalupková, Mgr. Lenka Jedináková, Mgr. Michaela Tarčáková

Naša stránka používa cookies. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac a prípadne aj ako ich odstrániť, prečítajte si zásady používania cookies..

Akceptujem cookies z tejto webovej lokality. Súhlasím.