Aerobik patrí k jedným z najobľúbenejších športov medzi mladými, ale aj staršími, resp. mladými duchom. Poskytuje priestor pre zábavu, relax a celkové športové vyžitie.
Aj na Gymnáziu Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci sa na hodinách telesnej výchovy venuje pozornosť aj tomuto športu. Niektoré žiačky toto cvičenie úplne pohltilo a venujú sa mu aj vo voľnom čase.

Dôkazom toho je i účasť na rôznych športových súťažiach. Prvý veľký úspech zaznamenali naše žiačky 30. 11. 2016, kedy sa zúčastnili na Krajskom kole aerobiku v Ružomberku. Súťaže sa zúčastnilo 7 dievčat z našej školy a z toho 4 dievčatá postúpili na celoslovenské kolo, dokonca žiačka Aneta Šteinigerová zo IV. G sa umiestnila na 1. mieste.

Aerobik 2017

06. 02. 2017 sa zavŕšila súťaž v aerobiku celoslovenským kolom, ktoré sa konalo v Trenčíne. Žilinský kraj a našu školu reprezentovali: Klaudia Hrčková ( I. C), Jana Neckárová (II. E), Nikola Kvašňovská (IV. G), Aneta Šteinigerová (IV. G).

Mestská športová hala v Trenčíne sa zahalila do rezkých tónov, nadšených dievčat... Dievčatá cvičili neuveriteľných päť hodín, súčasťou boli základné aerobikové zostavy, zumba...Počas tohto času sa vypili litre vody, niekoľko gramov čokolády alebo ovocia. To všetko bol však povolený doping. Naše žiačky boli plné elánu a odhodlania. Je neuveriteľné, že počas celej doby sa usmievali a súťaž si užívali a dobrou náladou nakazili aj ďalšie súťažiace. Po dvoch kolách boli vybrané najlepšie dievčatá, ktoré sa presunuli dopredu cvičiaceho maratónu, čím boli pod drobnohľadom porotcov.

Je pre nás veľkou cťou, že zo 60 súťažiacich sa naše žiačky prebojovali do finálnej desiatky najlepších dievčat z celého Slovenska. Konkrétne Aneta Šteinigerová sa umiestnila na 9. mieste a Nikola Kvašňovská na 5. mieste.

Víťazkám srdečne blahoželám a prajeme veľa ďalších úspechov. Ich úspech je vzorom a inšpiráciou aj pre ďalšie žiačky.