Viete, čo znamenajú slová šporheľ či ringišpíľ ?

V stredu 20. 3. 2019 sa v Dome kultúry v Čadci uskutočnila vedomostná súťaž Moja rodná určená pre žiakov základných škôl a 8-ročného gymnázia. Súťaže sa zúčastnili 4-členné družstvá z Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana, ZŠ Milana Rastislava Štefánika, ZŠ Komenského, ZŠ Podzávoz a ZŠ Horelica.

Moja rodná 2019Moja rodná 2019

V súťaži sa preverili ich znalosti o rodnej obci Čadca v štyroch disciplínach: vedomostný kvíz, identifikovanie objektov na obrázku, slepá mapa, znalosť nárečových slov. Našu školu reprezentovala štvorica terciánov: Sára Čentáková, Agáta Kavalierová, Filip Kupka, Vladimír Dubový a obsadila výborné druhé miesto. Našich súťažiacich výrazne podporovali žiaci Sekundy, ktorí mali možnosť zasiahnuť do bojov a úspešným poskladaním puzzle Čadce získali pre svoj tím cenné body.

Gratulujeme k úspechu a spolupráci žiakov našej školy.

Naša stránka používa cookies. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac a prípadne aj ako ich odstrániť, prečítajte si zásady používania cookies..

Akceptujem cookies z tejto webovej lokality. Súhlasím.