Úvodná stránka

Gymcadca EDUPage

MOODLE

Student's Portal

 

Bad Marienberg „EYU“- European Youth Gathering

26september 2014

Keď ma po prvýkrát informovala  pani profesorka Zuzka Gavlasová o projekte Európa v škole, priznám sa zo začiatku sa mi moc nechcelo pustiť do písania práce na vybrané témy. Avšak rozhodla som sa skúsiť šťastie, lebo každá skúsenosť posúva človeka ďalej  a téma „Ľahostajnosť škodlivý vírus“ bola pre mňa veľmi inšpiratívna.

Po troch mesiacoch v školskom prostredí som aj zabudla, že som nejakú prácu posielala. Jedného dňa som si náhodne prezerala maily, v tom mi do očí blikol mail z bratislavského inštitútu o gratulácii k výhre a v prílohe boli pokyny o vycestovaní do Nemecka. Ani vo sne by ma nenapadlo, že z celého Slovenska by som mohla uspieť práve ja. Postupne mi dochádzala reality, keď mi postupne v mailoch posielali letenky, lístky na vlak či miestenky...

Musím spomenúť bezchybnú organizáciu zo strany usporiadateľov, lebo aj keď som sama predtým ešte neletela, vďaka im podrobným inštrukciám som nemala problém s orientáciou či už na letisku vo Frankfurte, alebo na vlakových staniciach.

Germany

Po príchode do Die Marienbergu nás očakávali teamleaderi z Europa hausu, hneď sme sa zoznámili so skupinou, ktorá sa skladala zo 17 členov rôznych národností ako napr. Gréci, Nemci, Česi a Slováci. V skupine po krátkom organizačnom úvode nasledoval voľný program. Samozrejme chcela som sa s každým spoznať takže sme sa všetci spolu vybrali do mesta, kde bola na námestí obrovská plazma, lebo v ten deň prebiehalo finále vo futbale, keďže som bola v centre diania všetci v skupine sme sa okamžite skamarátili.

Na druhý deň si pre nás Jan, náš teamleader, pripravil rôzne teambuildingové aktivity, aby sme hravou a zábavnou formou spoznávali jeden druhého. Večer nás čakali prvé workshopy- country market, kde sme si všetci pripravili prezentáciu o našej krajine. Snažila som sa ostatným vytvoriť čo najlepšiu mienku o Slovensku, doniesli sme tradičné korbáčiky, ovčí syr, chrumky a predviedli sme im ľudový klobúkový tanec . Musím povedať, že mnohý z nich mi neskôr povedali, že úplne zmenili názor na našu krajinu, očarili ich najmä zábery z Vysokých Tatier.

Presentation

Program nasledujúcich dní bol opäť veľmi pestrý, jeden deň sme mali celodenný výlet do  neďalekého mesta Bonn, kde sme navštívili múzeum nemeckej histórie. Ďalšie mesto na našom programe bol Kolín, tu sme mali rozchod. Samozrejme všetkých nás oslovili lákavé výpredaje v nákupnej pasáži, takže tri hodiny sme strávili bláznivým utrácaním.

Koniec týždňa bol nabitý prípravami ku našim tímovým projektom. V mojej skupine boli dve Nemky a Češka. výber témy bol ľubovoľný, vybrali sme si pre dievčatá netradičnú tému World Championship vo futbale. Hlavnou myšlienkou bolo zdôrazniť, že futbal má ľudí spájať, nie ich rozdeľovať!

Celý tento týždeň bol pre mňa veľmi výnimočný hlavne preto, že som spoznala množstvo úžasných ľudí, na zážitky s nimi budem ešte dlho spomínať. Nazbierala som veľa nových skúseností a naučila som sa samostatnosti. Naozaj veľmi pekne Ďakujem pani profesorke za príležitosť a dôveru, ktorú do mňa vkladala.

Dominika Paršová V.G

Country Market