Úvodná stránka

Gymcadca EDUPage

MOODLE

Student's Portal

 

Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

6február 2010

Je veľmi peknou tradíciou, že naša škola je hostiteľkou mnohých významných udalostí a Olympiáda v anglickom jazyku je jednou z pravidelných príležitostí predstaviť našu školu celému regiónu. Určite to nie je náhoda, že sa táto súťaž už niekoľko rokov vracia k nám.

Olympiáda je vždy ukážkou toho najlepšieho, čo daný región ponúka a preto sme boli veľmi hrdí, že aj my máme zástupcov vo viacerých kategóriách. Avšak nie je to také ľahké ako sa zdá. Olympiáda je rozdelená do kategórií podľa veku zúčastnených a aj následne sa rozdeľovala podľa schopností a dĺžky štúdia, ktoré žiaci absolvovali. Medzi zástupcami jednotlivých kategórií boli žiaci z celého kraja, takže rôznorodosť študentov bola vidieť na každom kroku. Bolo veru, čo počúvať a aj obdivovať. Veď si len predstavte žiaka základnej školy, ktorý hovorí skoro plynule po anglicky, aký to len musí byť pocit aj pre omnoho starších študentov. Keďže účasť bola hojná jednotlivé súťaže prebiehali až do poobedia, avšak výkony študentov neboli časom vôbec poznamenané a kvalita zvíťazila. Medzi víťazmi jednotlivých kategórií sme aj my mali zástupcu Juraja Petríka, ktorý vyhral v kategórií 2B, k čomu mu úprimne gratulujeme a budeme mu držať palce v celoslovenskom kole, ktoré prebehne začiatkom apríla v Bratislave. A tiež aj Katke Pončkovej, ktorá v kategórií 2C skončila ako štvrtá.

Každé stretnutie sa končí lúčením, ale v našom prípade to nebolo zbohom, ale len dovidenia. Takže milí priatelia budúci rok sa tešíme na ďalšie milé stretnutie!

Mgr. Jana Tudíková