Úvodná stránka

Gymcadca EDUPage

MOODLE

Student's Portal

 

Aktivity a projekty

Objavujeme čaro východného Slovenska

06. jún 2016

Objavujeme čaro východného Slovenska

V mysliach mnohých je východné Slovensko nezaujímavé, nudné a preferujú sa výlety, exkurzie na západné Slovensko. Tento názor zdieľalo veľa našich spolužiakov. Keď sme dostali ponuku ísť na exkurziu na východné Slovensko, konkrétne do Litmanovej a Starej Ľubovne, tiež sme zvažovali. Ale po predložení programu exkurzie sme si povedali, že to nevyzerá zle. A v konečnom dôsledku, keby to nevyšlo upevníme si kolektív tried 2. D a 1. E.

celý článok ...

Netradičný deň učiteľov

10. apríl 2016

Netradičný deň učiteľov

V posledný školský deň pred veľkonočnými prázdninami, 23. marca 2016, žiaci Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci zorganizovali Deň učiteľov trochu inak.

Keďže mnohí žiaci si uvedomovali, že byť učiteľom nie je také jednoduché, rozhodli sa odmeniť svojich profesorov tým, že za nich odučia hodinu. S takýmto plánom si žiaci sadli za katedry a mohli na vlastnej koži okúsiť, ako je náročné  pozerať sa do nechápavých tvári v laviciach. ...

celý článok ...

Valentín

14. marec 2016

Valentín

Deň, kedy sa obdarúvame menšími či väčšími darčekmi. Chceme sa potešiť, zdôrazniť to, čomu počas bežných kalendárnych dní nevenujeme pozornosť, akú by si táto téma zaslúžila. Pripomíname si, ako nám záleží na najbližších a oslavujeme lásku ,dokonca viac ako vo všedný deň. 14. február sa taktiež stal výnosným marketingovým ťahom. Deň, kedy sa radujú kvetinárstva a oslavujú predajcovia čokolád.

celý článok ...

Festival francúzskeho jazyka

14. február 2016

Festival francúzskeho jazyka

Francúzština je nádherný jazyk, v tom sa zhodneme viacerí. Avšak nájsť ľudí, ktorí by vedeli odpovedať na  otázku: Parlez-vous français? Hovoríte francúzsky? je veľmi málo. Učitelia sledujú postupný nezáujem o tento svetový jazyk a to ich samozrejme trápi, rovnako aj žiakov, ktorí sa zamilovali do tónov a krásy Francúzska.

celý článok ...

Predvianočné Košice

19. január 2016

Predvianočné Košice

Naladení dobrou náladou a vianočným duchom sa dňa 16.12.2015 žiaci triedy Sexta A zúčastnili s pánom profesorom Miroslavom Truchlikom exkurzie do metropoly Východného Slovenka - mesta Košíc. Hlavným cieľom exkurzie bola prehliadka mesta a jeho historických dominánt, ale aj zažiť atmosféru Vianoc v Košiciach.

celý článok ...

Naša škola – náš hrad

25. december 2015

Naša škola – náš hrad

Je tu čas Vianoc. Čas,kedy si všetci uvedomujeme silu rodiny. Nie každá rodina je však ideálna. Bohužiaľ,v mnohých sú hádky a dokonca aj násilie na dennom poriadku. Najhoršie je však násilie páchané na ďeťoch a to nie je nijako ospravedlniteľné.

celý článok ...

Christmas Party 2015

23. december 2015

Christmas Party 2015

V posledný deň pred odchodom na vianočné prázdniny nezabudli naši bilingvalisti na dlhoročnú tradíciu Christmas Party. Tento rok sa organizácie chopila IV. F s pani profesorkou Evou Körmendyovou - a ako sa im to podarilo, posúďte sami :-)).

celý článok ...

Mikuláš v Oščadnici

15. december 2015

Mikuláš v Oščadnici

Na začiatku decembra sa žiaci nášho gymnázia rozhodli, že navštívia Ústav Slniečko v Oščadnici a rozveselia pacientov, ktorí tu sú trvalo umiestnení. Táto mikulášska akcia je na našej škole dlhoročnou tradíciou, a preto niekoľko týždňov pred touto udalosťou začala zbierka pre týchto ľudí, umiestnených v ústave. Študenti mohli prispieť sladkosťami alebo hračkami v podobe plyšákov či knihami. Prinesením spomínaných vecí sa zriekli dobrôt, hračiek, aby pomohli a urobili radosť tým, na ktorých naša spoločnosť mnohokrát zabúda. Štedrosť našich študentov bola veľká, a preto sa z vyzbieraných cukroviniek spravilo 50 mikulášskych balíčkov. 

celý článok ...

Bratislava

14. november 2015

Bratislava

Dňa 28. októbra 2015 sa študenti tried I. C a I. D pod vedením pánov profesorov Švancára a Jurgu zúčastnili exkurzie v Bratislave. Hlavným bodom programu bola exkurzia spojená s prednáškou v Slovenskom hydrometeorologickom ústave.

celý článok ...

Xenofóbia - extrémizmus - rasizmus

21. október 2015

Xenofóbia - extrémizmus - rasizmus

V dňoch 22.-24. septembra 2015 sa žiaci III. ročníkov Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci zúčastnili prezentácií, ktorých cieľom bolo uviesť študentov dnešnej generácie na správne chápanie významov slov, z ktorých väčšina je horúcou témou v Európe (rasizmus, extrémizmus, atď.). Dvaja pracovníci Slovenského strediska pre ľudské práva prezentujúci projekt nám ozrejmili ich pracovné aktivity, pojmy a fakty, ...

celý článok ...