Úvodná stránka

Gymcadca EDUPage

MOODLE

Student's Portal

 

Športové aktivity

Krajské kolo v aerobiku

14. december 2015

Krajské kolo v aerobiku

Dňa 26.11.2015 sa dievčatá z gymnázia zúčastnili krajského kola súťaže v aerobiku. Táto súťaž sa každoročne koná v Ružomberku a naše gymnazistky sa pravidelne zapájajú a sú úspešné. Tento rok boli opäť medzi TOP 10, ktorá postupuje ďalej na MSR do Trenčína a to ...

celý článok ...

CYKLOTOUR GYMNÁZIUM ČADCA 2015

26. september 2015

CYKLOTOUR GYMNÁZIUM ČADCA 2015

V rámci Európskeho týždňa mobility zorganizovali v piatok 18. septembra 2015 učitelia telesnej a športovej výchovy Gymnázia J. M. Hurbana pod záštitou riaditeľky školy Mgr. Ingrid Mikovčákovej netradičnú cestu na bicykloch z Čadce do Krásna nad Kysucou, Novej Bystrice a späť. Trasa cyklistov bola profesionálne  zabezpečená zásluhou riaditeľa odboru poriadkovej polície Mgr. Václava Slanináka Políciou OOPZ v Čadci v koordinácii s Políciou OOPZ v Krásne nad Kysucou. Zaregistrovali sme 200 účastníkov, žiakov a pedagógov školy. Športové podujatie mladých podporil aj primátor mesta Čadca Ing. Milan Gura, primátor mesta Krásno nad Kysucou Ing. Jozef Grapa a PhDr. JUDr. Ján Podmanický, poslanec NR SR a starosta obce Stará Bystrica

celý článok ...

Vicemajstri Stupava Florbal Cupu

05. november 2014

Vicemajstri Stupava Florbal Cupu

Študenti Gymnázia J.M. Hurbana v Čadci nevynikajú iba vo vedomostných súťažiach, ale bodujú aj v tých športových. Dôkazom toho je aj výborné umiestnenie na Stupava Florbal Cup 2014, kde získali striebro.

celý článok ...

Úžasný začiatok prázdnin

09. september 2014

Úžasný začiatok prázdnin

Žiaci 2. E triedy Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci sa zúčastnili plaveckého výcviku od 20. do 29. júna 2014 v Chorvátsku . Zažili nezabudnuteľný týždeň so svojimi učiteľmi.

celý článok ...

Školské majstrovstvá Slovenska vo florbale žiačok SŠ

15. jún 2014

Školské majstrovstvá Slovenska vo florbale žiačok SŠ

Žiačky Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci reprezentovali našu školu v celoslovenskom kole florbalu v Dunajskej Strede, ktoré sa konalo 10. - 11. apríla 2014. Dievčatá začali bojovať v okresnom, regionálnom, krajskom kole a ich púť sa ukončila na celoslovenskej súťaži, v ktorej sa umiestnili sa na krásnom 5. mieste!

celý článok ...

Okresné kolo v silovom päťboji

12. máj 2014

Okresné kolo v silovom päťboji

Žiaci stredných škôl nášho okresu sa 28. marca rozhodli zmerať si sily v päťboji a strediskom diania sa stala práve telocvičňa našej školy Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci. Nastúpili proti sebe reprezentanti Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci a žiaci z Obchodnej akadémie D.M. Janotu v Čadci.

celý článok ...

Lyžiarsky výcvik

31. marec 2014

Lyžiarsky výcvik

Žiaci prvého ročníka  Gymnázia J.M. Hurbana sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku od 24. do 28. februára 2014 v  lyžiarskom stredisku Veľká Rača v Oščadnici. Sprevádzaní svojimi vyučujúcimi v rolách inštruktorov lyžovania sa  smelo vrhli na svah. Ako videli svoj lyžiarsky kurz práve  spomínaní  prváci?  V  skratke  nám  o  ňom  porozprávali  Terézia Kultánová a Jana Urbánková.

celý článok ...

Baško Polje

10. október 2013

Baško Polje

Nájsť takých študentov, ktorí sa tešia na začiatok septembra, je veľmi ťažké. Ale verte nám či nie, na Gymnáziu J. M. Hurbana sa nájdu aj takéto indivíduá. Neboli to len miláčikovia učiteľov, ktorí všetko vedia a v učiteľskej zborovni je na nich počuť iba samú chválu, ale aj žiaci, pre ktorých je problém pozrieť sa do učebníc. Myslíte si, že hovoríme hlúposti? My, žiaci 3. ročníka sme sa teda neskutočne tešili.

celý článok ...

SPORTTUBE.DAY 2013

03. jún 2013

SPORTTUBE.DAY 2013

Dňa 13.5.2013 sa v priestoroch nášho gymnázia uskutočnil turnaj zmiešaných družstiev (3 chlapci+2dievčatá) v basketbale. Zúčastnili sa ho študenti prvého až štvrtého ročníka, vrátane študentov z bilingválnej sekcie. Každé družstvo reprezentovala jeden ročník. Po uvítaní a otvorení turnaja nasledovalo začleňovanie jednotlivých družstiev do skupín.

celý článok ...

Volejbalový úspech študentiek

12. máj 2013

Volejbalový úspech študentiek

Dňa 2.5.2013 sa v Martine konalo krajské kolo volejbalu dievčat, na ktorom sa zúčastnilo i družstvo volejbalistiek nášho gymnázia. Po dlhých a napínavých bojoch sme napokon skončili tesne za Športovým Gymnáziom Liptovský Hrádok. Porazili sme Sučany, Námestovo i Žilinu.

Naša cesta k tomuto umiestneniu sa však začala oveľa skôr. Predchádzali mu tréningy, zohrávanie sa. V stredu 10.4.2013 sa na Obchodnej Akadémií v Čadci konalo okresné kolo. S dostatočným náskokom sme vyhrali nad ,,Obchodkou, Kockou, PaSou a Zdravotkou“. Nestratili sme ani jeden set.

celý článok ...