Úvodná stránka

Gymcadca EDUPage

MOODLE

Student's Portal

 

Festival francúzskeho jazyka

14február 2016

Francúzština je nádherný jazyk, v tom sa zhodneme viacerí. Avšak nájsť ľudí, ktorí by vedeli odpovedať na  otázku: Parlez-vous français? Hovoríte francúzsky? je veľmi málo. Učitelia sledujú postupný nezáujem o tento svetový jazyk a to ich samozrejme trápi, rovnako aj žiakov, ktorí sa zamilovali do tónov a krásy Francúzska.

A preto žiaci a učitelia francúzskeho jazyka z Českého Tešína prišli so skvelou myšlienkou uskutočniť festival francúzskeho jazyka s podtitulom: „ Viem francúzsky“.  Hlavnou iniciátorkou podujatia bola Mgr. Andrea Šteflová, učiteľka francúzštiny, ktorá má síce české meno, ale francúzsky srdce a šarm. Vďaka nej sa 12. 02. 2016 na pôde ich školy stretlo vyše 100 žiakov, v sprievode učiteľov.

Festival francúzskeho jazyka

Podmienkou bol vlastný príspevok vo francúzskom jazyku a to v podobe básne, piesne, scénky...Fantázii sa medze nekládli. Je až  neuveriteľné, čo všetko žiaci dokázali. Na malú chvíľu sme zatvorili oči a snívali sme sen Edit Piaf, Celine Dion...

Festival francúzskeho jazyka

 Aj naša škola sa zúčastnila, a to pod vedením pani zástupkyne Mgr. Renáty Marcovej. Spoločne sme zaspievali pieseň Pas to a zarecitovali báseň Le nuage et la dune. A tým naša skvelá pätka z Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci zožala veľký úspech, konkrétne Gabriela Murínová, Lívia Hrebíčková, Kristína Trebulová, Viktória Jurgová a Richard Kotrč.

Festival francúzskeho jazyka

Bolo to veľmi milé a príjemné stretnutie a už teraz vieme, že ak sa bude na budúci rok konať druhý ročník festivalu, určite si to nenecháme ujsť. Viacerí sme cítili vďačnosť, že vieme po francúzsky a to aj vďaka našej pani zástupkyni. Pred pár rokmi sa nám ani nesnívalo, že raz budeme vedieť hovoriť francúzsky, teraz je to realita a my spoločne tvrdíme: francúzština nie je na ústupe, ale vzostupe!!!

Kristína Trebulová, žiačka IV. F triedy