Už po 4-krát strávili žiaci Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci jednu júnovú noc v škole. Pripravené boli pre nich zaujímavé aktivity, ktoré im nedovolili spať.

V piatok, 14. 06. 2019 o 20.00 hod. sa žiaci osemročného gymnázia opäť vrátili do svojich tried. Nešli sa však učiť, ale objavovať zábavnú stránku školy. Knihy vymenili za spacáky, karimatky a stres za dobrú náladu. Učiteľom vtedy vždy zmizne prísny výraz z tváre a preto sa oplatí prísť.

Kvinta A si pripravila pre žiakov prímy až kvarty zaujímavé aktivity. „Hrali ste už šach so živými figúrkami?  Ak nie, v piatok večer si spolu zahráme“. Nielen šach, ale i kvíz o škole, hudobné a filmové ukážky boli súčasťou.

Noc v škole 2019

O zábavu sa postaral skvelý DJ team s najnovšími tanečnými hitmi. Kvinta lákala aj slovami: „Ak Vám počas noci vytrávi, sú pripravené bohaté švédske stoly s najrôznejšími dobrotami a nápojmi. Svoje šťastie budete môcť skúsiť aj v tombole, presne o pol noci.“ Pre vytrvalcov program pokračoval filmovým maratónom do skorých ranných hodín.

Noc v škole 2019

S príchodom prvých slnečných lúčov prichádza na žiakov únava a to je čas sa rozlúčiť. Doma ich očakávajú  opustené postele. Veľké ďakujem patrí triedam príma A, sekunda A, tercia A, kvarta A a kvinta A. Rovnako aj učiteľom, ktorí sa starali o blahobyt žiakov, konkrétne: Mgr. Roman Ondruška, Mgr. Miroslava Mravcová, Mgr. Gabriela Chalupková, PaedDr. Anna Zeljenková, PaedDr. Zuzana Straková. Poďakovanie patrí aj pani riaditeľke Mgr. Ingrid Mikovčákovej, ktorá vždy ochotne drží patronát nad celou akciou. Okrem otvorenej školy, ponúka aj otvorené srdce pre všetkých žiakov.

Noc v škole 2019

Noc v škole je vyvrcholením aktivít, ktoré sú pripravené pre žiakov osemročného gymnázia. Jún je venovaný aj oslave dňa detí, ktorí naši žiaci prežili zaujímavou formou. Súťažili vo farebných tímoch a zbierali cenné body. Skok vo vreci, gurmánsky jazýček, maľovanie naslepo, hudobný kvíz, to je len malá ukážka, ktorá tvorila zaujímavé predpoludnie.

Noc v škole 2019

Po absolvovaní disciplín prišlo na rad spočítavanie bodov a vyhlásenie výsledkov. Oči žiakov zajasali radosťou, pretože ich úsilie bolo odmenené.

Po krásnych aktivitách v škole, je čas oddýchnuť si a načerpať sily do ďalšieho školského roka, ktorý istotne prinesie nové možnosti.

Mgr. Gabriela Chalupková,
koordinátor Rady žiakov

Noc v škole 2019

Noc v škole 2019