A je to tu... Konečne sú vytúžené prázdniny a školský rok 2021/2022 zatvoril školské brány. Žiaci na tento moment čakali veľmi dlho a posledné horúce letné dni odpočítavali koniec.
Aký bol tento školský rok? Zo začiatku sme sa trápili a bojovali s kombináciou prezenčného a dištančného vyučovania. Nič netrvá večne a situácia sa konečne zlepšila. Žiaci sa vrátili do školských lavíc, prežívali svoje radosti i starosti. Maturanti úspešne zložili skúšku dospelosti a s odvahou vstúpili do ďalšej etapy svojho života. Žiaci osemročného gymnázia mohli oslovovať deň detí, súťažiť vo vedomostnom dueli: Čo ja viem?.

Nezabudli sme ani na prvákov, ktorí sa úspešne adaptovali na našej škole. Väčšinou vždy na začiatku mávali imatrikulácie, ale tento rok to bolo opačne. Slávnostne prijatie bolo ukončené tzv. GYMOLYMPIÁDOU, ktorá mala u žiakov veľký úspech. Starší žiaci III. C a II. F pripravili pre spolužiakov zaujímavé predpoludnie.

Jedna z organizátoriek Valéria Kužmová ( II. F) opisuje svoje dojmy nasledovne:

„Deň sa niesol v úžasnej atmosfére a z môjho osobného pohľadu, sa podarilo naozaj všetko. My ako druháci sme boli neskutočne radi, že sme mali príležitosť spoznať sa viac s nižším ročníkom a utužiť si aj vzťahy v našej triede. Čo stojí za zmienku, sú samotné pocity a tá úprimná detská radosť, ktorú tento deň priniesol. Vrátili sme sa o pár rôčikov späť a zatancovali si stoličkový tanec, zistili o sebe tajomstvá, naučili sa dôverovať si a spolupracovať. No a čo by to bolo za akciu, keby sa nestali aj nejaké tie trapasy, no nemám pravdu? Veď aj to je dôležité, zasmiať sa i sám na sebe a aspoň raz za čas vytesniť povinnosti z hlavy a nebrať všetko tak vážne. A posledné slová? Verím, že hovorím za všetkých: ĎAKUJEME a prajeme ešte veľa síl našim mladším spolužiakom na ceste k vysnenému štúdiu.“

Každá jedna trieda na záver ako odmenu dostala gymnaziálne tričko z rúk pani riaditeľky Mgr. Ingrid Mikovčákovej. Spoločne triedy I. C, D, E, F, G vytvorili krásnu farebnú mozaiku.

I.C Gymolympiáda

I.D Gymolympiáda

I.E Gymolympiáda

I.F Gymolympiáda

I.G Gymolympiáda

Bodkou za získavaním vedomostí boli aj školské výlety. Konečne situácia umožňovala cestovať a tak sa školské kroky presunuli do mnohých kútov Slovenska. Navštívili sme Bratislavu, Trnavu, Banskú Štiavnicu, Nitru, Oravský hrad, Tatry, Demänovskú dolinu, Martin. Zážitky, ktoré žiaci spoločne prežili sú ich vnútorným bohatstvom.

Výlet - Sekunda A

Výlet - Kvarta, Trnava

Výlet - Orava, Sekunda A

Ďakujeme školský rok 2021/ 2022 za množstvo príležitosti a spoločne si želajme, aby ten nový školský rok bol aspoň tak dobrý, ak nie oveľa lepší.

Mgr. Gabriela Chalupková

Naša stránka používa cookies. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac a prípadne aj ako ich odstrániť, prečítajte si zásady používania cookies..

Akceptujem cookies z tejto webovej lokality. Súhlasím.