V piatok 2. februára 2024 sa aula Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana zmenila na nepoznanie. Dôvodom bol výnimočný filmový festival, ktorý vítal jedinečné hviezdy.

Študentské plesy bývajú neodmysliteľnou tradíciou na našej škole. Pandémia na istý čas dala stopku tomuto podujatiu, ale nastal čas, aby sme sa vrátili ku starým, dobrým zvykom.

Pri listovaní pomyselnej knihy plesov, sme sa dostali až na číslo 18. Toľko plesov sa už na našej škole konalo. Možno toto číslo, je číslom aj rekapitulácii, pretože sme prekročili pomyselnú hranicu dospelosti a je potrebné bilancovať.

S tradíciou študentských plesov začala pani riaditeľka RNDr. Anna Čerchlová, v spolupráci s koordinátorkou rady žiakov Mgr. Miladou Rypákovou. Kormidlo symbolicky prevzala potom súčasná pani riaditeľka Mgr. Ingrid Mikovčáková, ktorá podporuje žiacke aktivity a snaží sa, aby sa žiaci cítili v školskom prostredí dobre a to v čase vyučovania i mimo neho. A práve na to slúžil i tento ples.

Študentský ples 2024

O sprievodný program sa postarali žiaci III. E na čele s triednym učiteľom Mgr. Rudolfom Kužmom. Vybrali si tému filmového festivalu. A skutočne po príchode do auly sme sa cítili ako hviezdy, ktoré prechádzajú po červenom koberci, fotografujú ich paparazi.

Ples otvorili žiaci III.E rozprávkovo a to tancom na pieseň z Popolušky a už v prvých momentoch bolo jasné, že atmosféra bude skvelá.

Na študentskom plese sa prihovorila aj pani riaditeľka Mgr. Ingrid Mikovčáková, ktorá sa tešila tomu, že žiaci sa podujali na túto myšlienku organizácie plesu a spojili sily, pretože ten výsledný krásny efekt sa skladá z obetovania, odriekania.

Tanečný parket bol plný a žiaci sa bavili aj vďaka skvelému DJ Martinovi Vrúbeľovi, absolventovi našej školy.

Študentský ples 2024

Dobrý ples musí mať aj dobré jedlo, pretože s prázdnym bruchom by sa nám zle tancovalo. Preto veľké poďakovanie patrí našim pani kuchárkam, ktoré nám pripravili úžasné jedlo.

Osviežujúcim prvkom boli skvelé súťaže, ktoré si pripravila III.E a žiaci súťažili v rôznych disciplínach. Na záver dvaja najlepší vyhrali filmového oskara. Kto nevyhral v súťaži, mohol vyhrať peknú cenu v bohatej tombole.

Radosť, smiech, slávnostné oblečenie, hudba, priateľské objatia, krásne fotografie, družné rozhovory, to sú len malé čriepky z nášho 18. ročníka študentského plesu.

Veľké poďakovanie patrí najmä pani riaditeľke Mgr. Ingrid Mikovčákovej a  všetkým, ktorí sa akýkoľvek spôsobom zaslúžili o to, aby študentský ples dopadol na výbornú.

Mgr. Gabriela Chalupková
mentor žiackeho parlamentu

Naša stránka používa cookies. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac a prípadne aj ako ich odstrániť, prečítajte si zásady používania cookies..

Akceptujem cookies z tejto webovej lokality. Súhlasím.