Dňa 11.12.2018 sa konalo v Mestskej krytej plavárni v Čadci tradičné Vianočné plávanie žiakov a žiačok ZŠ a SŠ. Našu školu úspešne reprezentovali:
Matúš Baník a Peter Ondrašina z Prímy A, Bruno Vakula zo Sekundy A, ktorý vybojoval dve druhé miesta na 50m prsia a 50m kraul. Tercia A mala zastúpenie vďaka Martinovi Fonšovi. Ten v disciplíne 50m kraul obsadil pekné 3. miesto. Spomedzi žiakov v kategórii ZŠ sa najviac darilo nášmu Jurajovi Serafínovi z Kvarty A, ktorý si domov odniesol zlato na 50m kraul a striebro na 50m prsia. Rovnako úspešní boli aj žiaci SŠ, ktorí pretekali v rovnakých disciplínach a to 50m prsia a 50m kraul.

Zisk dvoch zlatých medailí zaslúžene patrí Tomášovi Pytelovi z II. G, dve druhé miesta si vyplával Adam Tomala z II. E. a Šimon Kajanek z I. C skončil tretí. V kategórii 3.-5. ročník SŠ skončili naši študenti v rovnakom poradí v oboch disciplínach. Prvé miesto Adam Jati z V. F, druhý Matej Čáder z III. F a tretí Anton Sventek z V. F.  Dievčatá mali zastúpenie vďaka Karolíne Kašubovej z I. F, ktorá na 50m prsia doplávala pred druhou Máriou Adamcovou z I. D. A naše "najstaršie " gymnazistky Aneta Kašubová z V. G získala dve zlaté a Rebeka Čamborová dve strieborné medaily rovnako ako chlapci na 50m prsia a 50m kraul. Všetkým našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu a výborné športové výkony. Vďaka patrí aj organizátorom CVČ Čadca a Olympijskému klubu Kysuce za organizáciu a pekné vecné ceny, ktoré si domov odniesli aj s pamätnou medailou a diplomom.

text a foto: Dominika Vanáková

 

Naša stránka používa cookies. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac a prípadne aj ako ich odstrániť, prečítajte si zásady používania cookies..

Akceptujem cookies z tejto webovej lokality. Súhlasím.